Fırınlar Ürünleri ve Fiyatları - bymgastro.com

"Fırınlar"

araması için 147 sonuç listeleniyor

Fırın Nedir?

Fırınlar sizin enfes lezzetler çıkarabilmeniz için mutfakta ürünlerinizi pişirmek için kullanılır. Çalışma tiplerine göre kullanım alanlarında farklılık göstermektedirler. Fırınları tiplerine göre farklı çeşitleri vardır. Bunlardan ilki kömür veya odun ile çalışan fırın tipleridir. Genellikle bu tip fırınlar ekmek pişirmek için kullanılan fırın tipleridir. Duvarları ateşe dayanıklı olabilmesi için tuğladan yapılmıştır. Bir diğer fırın tipimiz gaz ile çalışan fırın tipidir. Genellikle lpg ile kullanılırlar. Evdeki mutfaklarımızda ve endüstriyel mutfaklarımız da yemek pişirmek için kullandığımız fırın tipidir. Son fırın tipimizde elektrikle çalışan yine mutfakta ve endüstriyel mutfakta yemek pişirmek için sıkça kullanılan fırın tipidir. Kullanacağınız fırınların kalitesi de oldukça önemlidir uzun ömürlü ve yüksek performanslı fırınlar için Unox, Wiesheu, Sveba Dahlen, Rinnova, Öztiryakiler, Kayalar, Kalitegaz, Empero, Electrolux, Dizdar, Atalay marka ürünlerimizi bymirket.com da inceleyebilirsiniz.

Fırın Nerelerde Kullanılır?

Fırınlar endüstriyel mutfaklarımızda ve evlerimizde yemeklerimizi pişirmek için kullandığımız olmazsa olmaz eşyalarımızın başında gelir. Kullanım şekline göre fırınlar farklı amaçlar için farklı yerlerde kullanılmaktadır. Pizzapişirmek, mayalama yapmak, unlu mamulleri pişirmek gibi amaçlar için fırınlar farklı özelliklerle donatılarak tasarlanmışlardır. Fırınlar evimizde, pastanelerde, ekmek fırınlarında, otellerde, cafelerde, restoranlarda, kısaca mutfağın olduğu her yerde kullanılabilirler.

En Ucuz Fırın Fiyatları

Fırınlar mutfaklarımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir. İşletmenizde bir mutfak bölümü varsa mutlaka yemeklerinizi pişirmek içinde bir fırına ihtiyaç duyarsınız. Bu yüzden işletmenize uygun bir fırın almanız gerekmektedir. Mutfağınıza bir fırın almayı düşünüyorsanız aklınızdan geçen soruların başında en kaliteli fırın, en ucuz fırın, uzun ömürlü fırın veya fırın fiyatları ne kadar soruları gelmektedir. Bu soruların hepsini giderebilmek ve güvenle alışveriş yapabilmek için bymirket.com da fırınlarımızı göz atabilirsiniz.

Fırın Nasıl Kullanılır?

Fırınlar çeşitlerine ve mevcut özelliklerine farklı şekilde kullanılırlar. Kimi markalar yaptıkları tasarımlar sayesinde kolay kullanım imkanı verirken kimi markalarda performansı önem vererek daha kaliteli fırınlar ortaya koymaya çalışmışlardır. Fırınlar tasarımsal olarak farklılık gösterseler de kullanım açısından hepsi birbirlerine benzerledir. Fırın kullanırken öncelikle pişirme öncesinde fırınınızın iç sıcaklığını pişirmeye uygun bir hale getirmeniz gerekmektedir. Böylelikle daha kaliteli bir pişirme yapabilir ve enfes lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise pişirme sıcaklığının ayarlanmasıdır. Fırınınızın içerisine pişirmek istediğiniz ürünü koymadan önce içerideki sıcaklığı pişirmeye uygun bir hale getirdikten sonra fırınınızın pişirme sıcaklığını ayarlayıp fırınınızın kapağını açmadan arada kontrol ederek içerideki ürünün pişmesini bekleyeceksiniz. Ürününüz piştikten sonra fırınınızı kapatıp kapağını açarak biraz soğumasını bekledikten sonra sunumunuzu yapabilirsiniz.

Fırın Nasıl Temizlenir?

Endüstriyel mutfakta malzemelerin temizliği oldukça önemli bir konudur. Kullandığınız malzeme ve ekipmanları temiz tutmak hem sizin hijyenik ve temiz bir ortamda çalışmanızı hem de ürünlerinizin daha sağlıklı çıkmasını sağlar. Malzeme ve ekipmanlarınızın temizliğine dikkat etmeniz onların kullanım sırasındaki performanslarının artmasına ve daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar. Aksi taktirde fırınlarınızın temizliğini aksatmanız durumunda belirli bir sürenin sonunda fırının içinde ısı dağılımının düzgün olmaması gibi çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. Fırın temizliğiniz için fırınınız soğuk haldeyken, içini sıcak su, bez ve temizlik malzemesi yardımıyla iyice temizledikten sonra kurumasını bekleyin. Daha sonrasında fırınınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Fırın Özellikleri

Kapasite: 

Fırın içerisindeki koyulabilecek küvet sayısını belirtir. Büyük işletmelerde hız oldukça önemlidir. Aynı anda birden fazla sipariş aldığınız durumlar da sizi rahatlatacak. Fırın seçerken dikkate almanız gereken bir özelliktir.

Doğal Gaz Gücü:

Doğal gazın fırın içerisine giriş basıncı fırınlarda farklılık gösterir. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da doğal gaz konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

Elektrik Gücü:

 Elektrik harcayan her cihazın 1 saniye içerisinde harcadığı enerji miktarı farklıdır. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da elektrik konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

 

Lpg Gücü: 

Lpg’nin fırın içerisine giriş basıncı fırınlarda farklılık gösterir. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da lpg konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

Koruma Sınıfı:

Endüstriyel mutfakta kullanılan cihazların katı ve sıvılara karşı olan dayanıklılığı gösterir. IP yazısından sonra gelen ilk rakam katılara ikinci rakam ise sıvılara karşı olan dayanıklılık seviyesini gösterir.

Tip:

Tip, mutfağınızda kullanacağınız fırınların çalışma tipini belirtir. Elektrik, Doğal Gaz veya LPG kullanarak çalıştığını görmek için bu özelliği dikkate alarak fırın seçmelisiniz.

©2021 Cubio Arge Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti.-Her Hakkı Saklıdır.