Konveksiyonlu Fırınlar Ürünleri ve Fiyatları - bymgastro.com

"Konveksiyonlu Fırınlar"

araması için 69 sonuç listeleniyor

Konveksiyonlu Fırın Nedir?

İçerisindeki bir bölümde ısıyı ürettikten sonra fanı sayesinde fırının içerisine dağıtan konveksiyonel fırınlar. Geleneksel fırınlara göre ısıyı daha dengeli bir biçimde yayar, bu sayede ürününüzün tam kıvamında pişmesini sağlıyor. Pişirme sıcaklığını 180°C kadar ayarlayabilmesi ve stabil olarak kalabilen bu sebeple kontrol etmenize gerek olmamasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Pişirme hafızası, programlanabilir pişirme seçenekleri ve adım kontrolleri sayesinde size pişirme konusunda rahatlık sağlarken enfes lezzetler çıkarmanız için tek yapmanız gereken fırınınızın programını belirlemek olacak. Ayrıca sensörlü çeşitleri sayesinde fırınınızın kapağı açıldığında pişirmeyi durduran modelleri de mevcuttur.

Konveksiyonel Fırınlar Nerelerde Kullanılır?

Konveksiyonel fırınlar, pişirme çeşitlerini hafızasına kaydedip ayarlanabilir olması, akıllı sistemler kullanması ve fırın içerisine eşit ısı dağılımı sağlayarak kaliteli bir pişirme imkanı sunmasından dolayı endüstriyel mutfaklarınız da kullanmak isteyeceğiniz bir fırın çeşididir. Konveksiyonel fırınlar cafe, otel, restoran, pastane ve endüstriyel pişirmenin yapıldığı bütün işletmelerde kullanılır. Endüstriyel mutfaklarınızda güvenle kullanabileceğiniz konveksiyonel fırınlar için Öztiryakiler, Sveba Dahlen, Unox, Coreca, Electrolux, Empero, Wieshu marka fırınlarımızı bymirket.com da inceleyebilrsiniz.

Konveksiyonel Fırın Nasıl Kullanılır?

Konveksiyonel fırınların normal fırınlara göre tercih edilmesinin sebebi; normal fırınlarda ısı dağılımının düzgün olmamasından dolayı sıcaklık her yere eşit dağılmıyor, buda yemeklerinizde kalite ve lezzetin istenilen seviyeye ulaşmasını engel oluyor, konveksiyonel fırınlarda fan yardımıyla oluşturulan ısının eşit bir şekilde dağıtılması sağlanıyor böylelikle yaptığınız yemekler kaliteli ve lezzetli oluyor. Konveksiyonel fırınlarda yemek pişirmeden önce fırının içini ısıtılarak hazırlanır. Daha sonra istediğiniz programı ayarlayarak yemeğimizi pişirmek istediğiniz sıcaklığı ve süreyi ayarlayarak kalan işi konveksiyonel fırınınıza bırakıyorsunuz.

Konveksiyonel Fırınlarda Temizlik?

Endüstriyel mutfakta malzeme, ekipman ve makinelerin temizliği oldukça önemlidir. Mutfağınızın uzun ömürlü ve yüksek performansa dayalı çalışabilmesi için malzemelerinizin temizliğine ve bakımına önem vermelisiniz. Konveksiyonel fırınların temizliği, bir bez ve temizlik malzemeleriyle kolaylıkla yapılabilir. Fırının içerisinde kurumuş hamur ve yemek parçalarını sıcak suyla ıslatıp yumuşattıktan sonra bir bez ve temizlik malzemelerini kullanarak fırının iç temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle ısının dağıtımının eşit olabilmesi için fan kısmının temizliği ve bakımı oldukça önemlidir.

Konveksiyonel Fırın Fiyatları

Endüstriyel mutfakta konveksiyonel fırınlar yemek pişirmek için bir vazgeçilmez haline gelmiştir. Konveksiyonel fırınların fiyatları özelliklerine ve fonksiyonlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. En kaliteli konveksiyonel fırınları en ucuz fiyata bymirket.com da inceleyebilirsiniz.

Konveksiyonel Fırın Özellikleri

Kapasite: Fırın içerisindeki koyulabilecek küvet sayısını belirtir. Büyük işletmelerde hız oldukça önemlidir. Aynı anda birden fazla sipariş aldığınız durumlar da sizi rahatlatacak. Fırın seçerken dikkate almanız gereken bir özelliktir.

Doğal Gaz Gücü: Doğal gazın fırın içerisine giriş basıncı fırınlarda farklılık gösterir. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da doğal gaz konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

Elektrik Gücü: Elektrik harcayan her cihazın 1 saniye içerisinde harcadığı enerji miktarı farklıdır. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da elektrik konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

Lpg Gücü: Lpg’nin fırın içerisine giriş basıncı fırınlarda farklılık gösterir. Bu özelliği dikkate alarak mutfağınız da lpg konusunda israf etmeden sizin işletmeniz için uygun fırınları tercih edebilirsiniz.

Koruma Sınıfı: Endüstriyel mutfakta kullanılan cihazların katı ve sıvılara karşı olan dayanıklılığı gösterir. IP yazısından sonra gelen ilk rakam katılara ikinci rakam ise sıvılara karşı olan dayanıklılık seviyesini gösterir.

 

Tip: Tip, mutfağınızda kullanacağınız fırınların çalışma tipini belirtir. Elektrik, Doğal Gaz veya LPG kullanarak çalıştığını görmek için bu özelliği dikkate alarak fırın seçmelisiniz.

©2021 Cubio Arge Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti.-Her Hakkı Saklıdır.